
TŘÍDA 4.B
Všem dětem přeji krásné prožití letních prázdnin !

22.6. Projektový den - Putujeme historií i současností po České republice.

18.6. projektový den - Hurvínek - po shlédnutí projekce v kině tvoříme XXL přání pro Hurvínka k jeho 100 narozeninám !

4.6. Maraton proti kouření.
1.6. - OČZMU - Ochrana člověka za mimořádných událostí ! Děkujeme za moc fajn dopoledne!!!
29.5. Křídový den.... já si myslím, že naše zmrzlina je TOP :-) Super práce !!
14.4. Přírodověda - dneska bádáme..ekosystém pole - rostliny....kromě pátrání v učebnici, na tabletech také sejeme hrášek, cizrnu a dokonce na přání i červenou čočku...bramboru necháme naklíčit a dalším nápadem je zasazení cibule do kelímku s hlínou...:-) hmmm....tak uvidíme....
14.4. Dobrovolný úkol z českého jazyka.

1.4. - Krásné Velikonoce..musíme se pochlubit povedenými modrotiskovými kraslicemi:-)

...a zase dopisy, dopisy....máme už i pěkné dopisní papíry, bílé obálky, samolepky......a přepisujeme..:-)
1.4.....bohužel to není apríl..:-) Vkládám domácí úkol pro chybějící....:-)

30.3. Příprava na návštěvu dopravního hřiště Nymburk. (7.4. jedeme) Vkládám odkaz na procvičování jak zadání testů - archiv, tak procvičování pomocí kvízů...přes Velikonoce velký úkol!!:-)..a značky, značky...
26.3. Opakujeme na test - Pravěk ...tvoříme otázky a ve dvojicích odpovídáme, hrajeme hru na téma pravěk s otázkami..:-)
26.3. Domácí úkol pro chybějící. Děkuji

24.3. Domácí úkol pro chybějící. děkuji

23.3. Huráááááá - přišly nám dopisy od dětí ze základní školy Městec králové !!!:-) Děkujeme!
20.3. Ponožkový den...děkuji všem za účast:-)

18.3. Dokončujeme psaní dopisů pro čtvrťáky ze základní školy v Městci Králové :-)...v pátek je budu předávat paní učitelce Špačkové....kdo ví, třeba přivezu i dopisy pro naše děti:-).....Těšíte se? Já ano:-)
Procvičování - rod ženský - třídění do skupin, úvod.
Procvičování - rod střední - koncovky podstatných jmen
6.3. Den ve sportovním oblečení......:-) Děkuji všem za účast!
Dobrovolný úkol na prázdniny : Narýsuj čtverec KLMN o straně 6cm. Vypočítej jeho obvod a obsah. Nezapomeň na - náčrtek, konstrukci, vzorce pro výpočet obvodu a obsahu, postup výpočtu a odpovědi.
19.2. Křížovky - opakujeme neživou přírodu pomocí tvorby křížovek pro spolužáky.
17.2. ...něco málo z výtvarné výchovy a pracovních činností..:-)
12.2. Odkaz na procvičování koncovek podstatných jmen rodu středního.
6.2. Fanouškovský den....naše vylosovaná barva je bílá:-)

3.2. Zde najdete odkaz na opakování rýsování kolmic a konstrukci čtverce + obvod.
21.1. Divadlo Český Brod - Pověsti pražské aneb pohádky ze staré Prahy - Divadlo se nám moc líbilo..ani trochu jsme se nenudili..V tomto úsměvném a poučném představení, kde jsme mimo jiné i tančili...jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací...Kdo to byl Horymír, Křesomysl, Šemík..."prošli" jsme se s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Pražském, navštívili jsme Faustův dům i židovskou čtvrť, Pražský hrad i Vyšehrad. Bylo to fajn dopoledne...:-)
13.1. Online výuka - tak online výuka je za námi, chválím ty děti, které pracovaly a dávaly pozor.
Kdo se nepřipojil dokončí si : PS ČJ - 29/2, ústně učebnice strana 34/3 + pročíst si modrou tabulku. Pracovní list s předponami - druhý a pátý sloupec. MA : učebnice strana 56/20 ústně, procvičte si násobilku a písemné dělení. Dobrovolný úkol z VV - vyber si jedno z témat - Převrať roční období..jak vypadá letní sníh ? nebo Známý předmět (kartáček, hřeben..) přetvoř na dopravní prostředek.
Zítra na tělesnou výchovu - BRUSLE, HELMA a RUKAVICE !

19.12. Vánoční besídka - dnešní den utekl jako voda. Všichni přišli ve vánočním oblečení, pochutnávali si na čaji a vánočním cukroví....ze záznamu jsme zhlédli alespoň kousek vystoupení a konečně se podívali ke stromečku na dárky...:-)

Všem přejeme šťastné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší !
17.12. VL : Tak... a jsme zase u mapy ......cestujeme barevnými autíčky po ČR a sdílíme s ostatními výlety a zajímavá místa, která jsme navštívili...
10.12. Vánoční turnaj ve vybíjené....no a máme i zástupce z vítězných týmů !!!:-)
9.12. ...ve třídě se nám občas vystřídají vyučující ..:-)
8.12. Zde najdete postup výpočtu při písemném dělení......počítáme již se zbytkem....stále si s tím někteří nevědí rady..
5 .12. V pátek jsme měli ve třídě návštěvu.....:-)


